Kto by nemal rád vôňu čerstvého pečiva a chuť čerstvo upečeného kváskového chleba? Chceli by ste si splniť svoj sen a mať vlastnú 💥 REMESELNÚ PEKÁREŇ 💥 FARMÁRSKU PEKÁREŇ 💥 RODINNÚ PEKÁREŇ 💥 REŠTAURAČNÚ alebo HOTELOVÚ PEKÁREŇ? Viete čo všetko k tomu potrebujete?
Pri výbere technológie Vašej pekárne, je veľmi dôležité jej usporiadanie tak, aby sa Vám v nej dobre pracovalo. Základom je dôkladne premyslieť si parametre a charakter zamerania prevádzky. Pekáreň je nutné ideálne rozdeliť na 4 zóny.
Prípravná zóna, kde si pripravíte a navážite suroviny.
Pracovná zóna, kde si zamiesite cestá a spracujete do požadovanej podoby resp. tvaru výrobku.
Zrejúca zóna, kde cestá zrejú v prostredí, v akom si zvolíte (chladená fermentácia alebo kysnutie).
Pečiaca zóna, kde sa pečie v rôznych typoch pecí a následné vychladenie výrobkov vo vozíkoch.
Veľa ľudí si myslí, že pekáreň zaberie veľa priestoru, potrebuje veľa ľudí a ľudia musia pracovať od skorého rána do neskorého večera. To už dnes nie je pravda! Vďaka moderným technológiam sa s výrobnou časťou malej pekárne dokážete zmestiť do priestoru už od 15-30m2! V prípade celého mini pekárstva Vám postačí vhodný priestor s veľkosťou od 70-100m2 vrátane odbytovej časti predajne. Moderné kysiarne a fermentačné komory dokážu pracovať automaticky cez noc bez nutnosti obsluhy personálom.
Pre úplných začiatočníkov a malé cukrárske výroby sú vhodné aj teplovzdušné pece alebo pekárenské konvektomaty. Pre profesionálov zase pekárenské zariadenia SALVA.
Zdroj: Paneolit, Pekastroj, Antonínovo pekařství